اخبار
دستاوردهای بخش کشاورزی در دولت یازدهم حاصل تحول در مدیریت و نظام اداری است

در گردهمایی سراسری معاونان توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی، ایجاد تحول در نظام اداری و ارتقای جایگاه بخش کشاورزی از طریق تامین امنیت غذایی و کاهش ضریب وابستگی کشور به واردات محصولات استراتژیک از دستاوردهای مهم دولت یازدهم عنوان شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، در این گردهمایی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، امانت داری از بیت المال را مساله مهم دانست و با اشاره به احادیثی از حضرت رسول اکرم (ص) و حضرت علی(ع) اظهار داشت: کسی که مسئولیتی را بر عهده می گیرد باید تقوی پیشه و متقی باشد و بر اساس تکلیف الهی کار کند و فرمان خدا را به بندگان او برساند. آیت الله حسن عالمی افزود: در کتاب الهی واجبات، سنت ها و تکالیف ضروری و اولویت دار آمده است و راه نجات، عمل به این دستورات است.
در این گردهمایی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی نیز طی سخنانی تامین امنیت غذایی، دستیابی به خودکفایی در تولید گندم و کاهش ضریب وابستگی به واردات محصولات استراتژیک را ناشی از اعتماد به نفس، مدیریت و تحول در نظام اداری در بخش کشاورزی دانست.
مهندس محمد علی جوادی با بیان این که خودکفایی گندم اثر مثبت و روحیه بخش بر ملت و سایر دستگاه ها و بخش های کشور گذاشته است، اظهار داشت: امروزه جایگاه بخش کشاورزی با دستاوردهای بزرگی که درحوزه افزایش تولید و بهره وری و حفاظت از آب و خاک بدست آورده از منظر نظام جمهوری اسلامی ایران و ارکان آن یعنی دولت، مجلس و... ارتقا یافته است.
مهندس جوادی، منابع انسانی را از سرمایه های اصلی کشورها عنوان و تصریح کرد: هر چند با توجه به نقدینگی کم دولت با مشکلات و کمبودهای مالی و ابزاری برای پیشبرد اهداف و برنامه های بخش کشاورزی مواجه هستیم، اما انسان دارای توانایی های زیادی است و این توانایی ها محدودیت ندارد.
وی جذب 10 هزار مهندس ناظر، احیای مراکز خدمات کشاورزی در شهرها و دهستان ها، اجرای طرح تربیت مدیران آینده و بهبود دریافتی کارکنان وزارتخانه در چند مرحله را از دستاوردهای معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی در دولت یازدهم برشمرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که عمر خدمت دستگاه وزارت جهاد کشاورزی بالا است و بسیاری از کارکنان و مدیران در شرف بازنشستگی هستند، گفت: برای بهبود روند انجام کارها ، جوانگرایی در نظام اداری ضروری است.
وی در عین حال از مجموعه کارکنان وزارت جهاد کشاورزی خواست تا نهایت تلاش خود را برای پیشرفت بخش کشاورزی کشور به کار گیرند.
مهندس جوادی بر تربیت مدیران آینده در وزارت جهاد کشاورزی نیز تاکید کرد.

عكس هاي مرتبط :

 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.