توسعه همکاری‌های ایران و فائو در زمینه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری
1398/03/22

با حضور نماینده فائو در ایران، بر تقویت همکاری‌های ایران و فائو در زمینه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، بدین منظور نشستی با حضور دکتر تورج ولی‌نسب مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری‌های بین‌المللی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر گرولد بودکر نماینده فائو در ایران و خانم مهندس بنی‌هاشم مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری در محل دفتر ارتباطات علمی و همکاری‌های بین‌المللی سازمان برگزار شد.

در این نشست، مشاور وزیر و مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری با برشمردن اقدامات این دفتر در خصوص کاهش آسیب‌های ناشی از سیل اخیر در کشور از جمله فعالیت صندوق‌های "اعتبار پس‌انداز"، مشاغل خانگی زنان روستایی و عشایری را در ایجاد اقتصاد خودگردان و زودبازده برای خانواده‌های روستایی در بازسازی بحران‌های غیرمترقبه از جمله سیل مهم برشمرد.

خانم مهندس بنی‌هاشم با اشاره به کارکردهای مشاغل خانگی زنان و صندوق‌های اعتبار پس‌انداز روستایی و عشایری، احیای آن را یکی از راه‌های برون‌رفت مشکلات ناشی از تحریم‌های اعمال شده در اقتصاد کشاورزی کشور برشمرد.

وی با مهم دانستن نقش فائو و ظرفیت‌های این سازمان بین‌المللی، مشارکت برای احیا و توسعه مشاغل خانگی زنان روستایی و صندوق‌های اعتبارات در مناطق سیل‌زده و همکاری برای آموزش تسهیلگران حرفه‌ای کارآفرین را خواستار شد.

مدیرکل دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و عشایری، از توسعه کشت محصولات ارگانیک و گواهی شده به عنوان رویکرد مهم این دفتر در راه‌اندازی مشاغل خانگی زنان روستایی خبر داد و ابراز امیدواری کرد: بتوان با همکاری معاونت زنان ریاست جمهوری و سازمان‌های بین‌المللی از جمله فائو، زمینه آموزش تسهیلگران جامعه محلی برای راه‌اندازی طرحی موسوم به «باغچه‌های سلامت» بیش از پیش فراهم شود.

در این نشست، دکتر تورج ولی‌نسب مدیرکل دفتر ارتباطات علمی و همکاری‌های بین‌المللی سازمان تحقیقات،‌ آموزش و ترویج کشاورزی با ابراز خشنودی از توسعه همکاری‌های ایران و فائو،‌ هدف از این نشست را بررسی سازوکارهای اجرای پروژه‌های توانمندسازی زنان روستایی و عشایری و بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود برای کمک به احیای کسب و کارهای خانگی زنان روستایی در مناطق سیل‌زده اعلام کرد.

نماینده فائو در ایران نیز با استقبال از توسعه همکاری در زمینه فعالیت‌های زنان روستایی در پاسخ به موارد مطرح شده از سوی طرف ایرانی یادآور شد: موسسه‌ها و سازمان‌های بین‌المللی متعددی برای ارائه خدمات مورد نظر وجود دارد که می‌توان از این ظرفیت پس از بررسی کارشناسی طرح‌های پیشنهادی در چارچوب اجرای پروژه‌های همکاری فائو، بهره‌مند شد.

گرولد بودکر تصریح کرد: سازمان فائو همکاری‌های لازم در جهت اجرایی شدن پروژه‌های مزبور را پیگیری و انجام خواهد داد.

تعداد مشاهده خبر62 بار
تصاویر مرتبط


مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به وزارت جهاد کشاورزی می باشد
Powered by DorsaPortal